Чернігівський український народний хор був створений в 1984 році. Організатором та художнім керівником колективу став заслужений діяч мистецтв України Петро Миколайович Процько, який народився на Чернігівщині. До складу хорової, танцювальної та оркестрової груп увійшли люди, перш за все люблячі свою справу, закохані в українську пісню, танець, народну музику. Творчі пошуки, прагнення працювати, відповідальність - все це було спрямовано на розвиток колективу.

Гордістю і взірцем для колективу було ім'я Григорія Верьовки, славетного земляка, що стояв у витоків створення Українського народного хору ім. Верьовки, в якому основу колективу складали співаки з Чернігівщини. Перший виступ молодого чернігівського колективу, який відбувся восени 1985 року в м. Києві, дістав схвальної оцінки провідних фахівців області і України та був високо оцінений глядачами.

За короткий період часу з 1986 по 1989 рік Чернігівський народний хор вже під орудою заслуженого артиста України Анатолія Іванова та заслуженого діяча мистецтв України Олександра Стадника став дипломантом фестивалю «Співоче поле» в м. Хмельницькому. Гастролюючи по містах Полтава, Житомир, Київ, Львів, колектив продемонстрував різноманітну програму, високі творчі можливості, індивідуальне творче обличчя. В репертуарі звучали твори Г.Верьовки, А.Верьовки, А.Авдієвського, А.Пашкевича, І.Сльоти, І.Бідака, П.Процька, М.Дацика, О.Стадника та інших відомих композиторів України.

В жовтні 1989 року до Чернігівського народного хору художнім керівником запросили народного артиста України, композитора А.М.Пашкевича. Нев'янучий аромат народності, вплетений в мереживо його слів і музики, невичерпана і незрівнянна любов до народної пісні, по-справжньому підняла колектив на нові творчі сходинки. Його мистецькі задуми швидко втілювалися в роботу колективу.

Новостворена концертна програма щоразу поповнювалася новими творами та композиціями, і високо оцінювалася глядачами. Саме на Чернігівщині А.М.Пашкевичем були написані твори, що увійшли до української хорової скарбниці. Кантати: «Крик попелу», «Чернігівські дзвони», «Лебеді материнства», «Мазепа». Хорові твори: «Пролітали журавлі», «Одинокий лелека», «Мамині руки», «У село до батька і до мами», «Коні Чорнобиля», «Афганістан», «Яничари». До цих пір твори збереглися у репертуарі колективу.

В 1990-91 роках відбулися тривалі гастролі по містах і селах всіх регіонів України. Починаючи з 1992 року і по 1998 рік Чернігівський народний хор активно гастролював за кордоном, де пропагував українську народну пісню, підтримуючи осередки української діаспори в Бельгії, Голландії, Німеччині, Австрії, Росії.

В цей час колектив народного хору співпрацюв з німецькими акторами, підприємцями, які допомогли зі свого боку у постачанні медичного обладнання та транспорту для потреб Чернігова, а також сприяли започаткуванню та підтримці дружніх відносин з містами-побратимами Генком (Бельгія), Меммінгемом (Німеччина). В 1997 році разом з німецьким підприємцем Германом Пфайфером і композитором, художнім керівником хору Анатолієм Пашкевичем відбулися концертні прем'єри опер «Блудний син» та «Єйдерман». Ця ж концертна програма звучала в Чернігові та Києві.

У грудні 1998 року Чернігівський народний хор став лауреатом і дипломантом новорічного фестивалю в Австрії - «Міжнародні співи Адвенту» (м. Відень). Програму, що складалась з духовних творів українських композиторів та народних пісень тоді вперше підготував випускник Київської Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського Володимир Коцур.

Артисти, сповнені творчої енергії, під керівництвом В.Коцура, продовжували створювати нові мистецькі програми. Глибина традицій народних новорічних свят поєдналися із сучасним баченням театралізованої вистави. Щорічні свята календарного циклу: Новий рік, Масляна, Веснянки, Обжинки, «В ніч на Івана Купала» - заслужили зацікавленість та повагу глядачів міста. Краса і чарівність пісень, колорит танців сприяють вихованню молоді, що з задоволенням бере участь в обрядах та масових дійствах.

Чернігівська земля сповнена козацького коріння, національного українського патріотизму. Окрасою програм Чернігівського народного хору є козацькі пісні. Прикрашає програму творчий проект «Були і ми козаками». Колектив співпрацює з видатними митцями України: А.Паламаренком, А.Литвиновим, Д.Гнатюком.

З 2003 року народний хор один з головних учасників на міжнародному святі «Дружба» в м. Сеньківка, почесний гість та учасник Всеукраїнського літературно-мистецького свята «Седнівська осінь», обласного козацького свята у м. Батурин, дипломант міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» (2004р.). У 2005 році колектив був запрошений для участі у святкуванні 192 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка в Москві. У 2006 році - став лауреатом премії. «Українська осінь» в м. Гомель (Білорусь), брав участь у Всеукраїнському фестивалі кобзарського мистецтва «Вересаеве свято». У 2008 році став дипломантом міжнародного фестивалю «Дніпровські голоси» в м. Дубровно (Білорусь).

Співпраця з творчими колективами України яскрава сторінка діяльності Чернігівського народного хору. Підтвердження цьому спільний проект «Україна-Словенія» разом з військово-музичним центром Сухопутних військ збройних сил України (художній керівник та головний диригент заслужений артист України В.Дашковський). Творча програма за участю майстрів мистецтв України: заслуженої артистки України Є.Крикун, відомих артистів Черкаського народного хору, у концерті до 70 річчя пам'яті народного артиста України Анатолія Пашкевича. Співпраця з майстрами мистецтв міста у тематичних програмах «Пам'яті Софії Русової», «Річниця української писемності», «Відтворення духовної спадщини композиторів України». Серед прихильників колективу письменники та державні діячі України.

Чернігівський народний хор знаходиться в творчому розквіті, виступає у школах, училищах та вищих учбових закладах міста, виховуючи молоде покоління. Проводить чисельні благодійні концерти, проводить шефську роботу в військових частинах області, підтримує ветеранів Чорнобиля та людей похилого віку. Колектив хору завжди та охоче виступає по всіх районах рідної Чернігівщини.

Концерти народного хору транслювалися по обласних радіо та телебаченню, на першому національному телеканалі. Про роботу колективу неодноразово писали всеукраїнські газети «Радянська Україна», «Сільські вісті», «Урядовий кур'єр», обласні видання «Деснянська правда», «Гарт», «Чернігівський вісник», «Черниговская неделя», «Семейная газета», ніжинська газета «Вісті» та періодичне видання м. Меммінгем (Німеччина) «Memminger Zeitung». Все це є визнанням рівня майстерності.

Розглядаючи основні виробничі показники діяльності народного хору протягом останніх 5 років, треба відмітити постійне зростання кількості концертів та збільшення обслуговуваного глядача в 2,5 рази.

Свідченням серйозної роботи народного хору з глядачем є зростання протягом останніх 5 років обсягів доходів від реалізації квитків в середньому в 1,7 рази. І надалі служити своїм мистецтвом розбудові української незалежної держави, колектив Чернігівського народного хору вважає своїм головним обов'язком і справою громадської честі.

Генеральний директор-художній керівник
Ю.Ф.Кравчук

Художній керівник Чернігівського народного хору
В.В.Коцур

Форма входу

Календар

«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Опитування

Як Ви оцінюєте діяльність Чернігівського народного хору
Всього відповідей: 29

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0